Majitelia spokojných koní

ich skúsenosti s našimi službami, balancermi, sieťami

Your Horse odporúčame všetkým. Máme zmiešané stádo koní, od starých po mladé, od zdravých po koníky, ktoré potrebujú špeciálnu starostlivosť. Po rozbore sena nám Veronika poradila pre každého individuálne čo kŕmiť. ako a koľko. Tak, aby boli kone napapané, spokojné a zdravé. Kŕmime podľa ich rady už vyše roka a naším deduškovcom (25 ročné kone) sa darí veľmi dobre. 

Minerály YH sú vyrobené tak, aby kone dostávali presne toľko minerálov, koľko potrebujú a v správnych pomeroch. Pri pravidelnom používaní sme videli rozdiel na našich koňoch. Lepšie kopytá, zranenia sa rýchlejšie hojili, srsť kobyly s letnou alergiou sa zlepšila. Po konzultácii o stave koní, o ich režime a strave nám odporučili, ktorý výrobok je pre naše kone najvhodnejší. Minerály YH nemajú len peknú nálepku, ale naozaj fungujú :-))).

Foto koníkovských koníkov nájdete na  www.konikovo.eu

OZ Koníkovo

Hoof Balancer splnil to, čo ste prezentovali a som s ním veľmi spokojný. Obsahuje všetko, čo môj kôň potrebuje a to vo vyváženom pomere a s jednoduchžm dávkovním. Skvelý je aj pomer cena/výkon/výdrž. Vrelo doporučujem! 

Vladimír

" Z osobnej skúsenosti odporúčam Veroniku z Your Horse ako výživovú poradkyňu, lektorku a médium. Dáva mi podnetné rady ohľadom životosprávy môjho 26-ročného tátoša, vhodnej úpravy jeho kopýt, motivácie pri tréningu a je mojou hlavnou poradkyňou v konských záležitostiach. Je zbernicou infomrácii z konského sveta. Hľadať v Googli je pre mňa zdĺhavé. Od Veroniky sa mi dostane v o kamihu také množstvo prefiltrovaných a tématicky cielených dát, že ich overovaním a zavádzaním do praxe trávim ďalšie tri mesiace. Ak chceš radu, dá ti radu obohatenú jej skúsenosťou. Ak hľadáš cestu, predostre ti mapu." 

Odoo - Sample 1 for three columns

14. september 2014

Na Slovensku panuje názor, že keď je kôň starý a vyzerá takto, je to ok. Nie je to ok a treba s tým niečo spraviť. Zaslúžia si to!

Odoo - Sample 1 for three columns

O mesiac neskôr

Koník už sa už po mesiaci zmien začal obaľovať. Našťastie to išlo rýchlo a stihol sa pripraviť na zimu. 

Svitá na lepšie časy. 

Odoo - Sample 1 for three columns

Aktuálne

26-ka nie je postrach. Ponechajme koňom dôstojnosť a doprajme zdravú starostlivosť: úprava zubov, seno ad lib, pastva, kŕmna dávka na mieru z praobyčajných základných zdravých krmív, yeasacc a balancer.     

Lucia

Moja cesta k sieťam  na seno bola dlhá a kľukatá.

Pred jedenástimi rokmi som definitívne opustila so svojimi koňmi komerčné stajne. Kŕmili ich totiž iba dva alebo trikrát denne, a to aj v zimnom období. Videla som, že tým vážne zdravotne poškodzujú moje kone a vlastne ich tak aj psychicky týrajú. 

Plná entuziazmu som vhupla do druhého extrému: v našej malej rodinnej stajni som im dopriala neobmedzený prístup k senu a v lete aj k bohatej pastve. Pomaly, nenápadne začali priberať na váhe. K tomu sa postupne pridávali spočiatku ťažko identifikovateľné zdravotné problémy.

Mojim ďalším omylom bolo presvedčenie, že kone môžu plnohodnotne fungovať len na sene a potrebu minerálov a vitamínov im zabezpečí hrsť komerčne vyrábaných granúl, kupovaný minerálny premix, alebo minerálna soľ. Oči mi otvorili až kurzy výživy koní (diaľkovo ich ponúka Univerzita Edinbourgh), a predovšetkým schvátenie mojej 19-ročnej kobyly, ktorá bola celý život zdravá ako buk a jej kopytá boli ako z učebnice: zdravé, krásne tvarované, pevné a odolné. Príčinou jej schvátenia boli jednoznačne metabolické problémy spustené jej obezitou.

Prehodnotila som úplne od základov management koní, rozbory sena a dobalancovanie vitamínov a minerálov.  Teraz sú pre mňa alfa a omegou starostlivosti o naše kone. Až dodatočne vidím, aké veľké chyby som pri kŕmení koní robila. Zníženie objemu príjmu sena, pri zachovaní nepretržitého prístupu k senu, bolo možné iba prostredníctvom slow feederov, v mojom prípade sietí na seno s najmenšími okami (3 cm, uhlopriečkou 4,5). 

Zmenami ma  sprevádzala spoločnosť Your Horse, s.r.o. - od rozboru sena cez vyrátanie kŕmnej dávky,  dodania balancerov na mieru, až po poradenstvo pri výbere sietí. Všetky moje obavy zo sietí  (psychické utrpenie koní, dlhšie postávanie pri senníku, agresivita v stáde) sa ukázali ako  neopodstatnené. Kone z nich žerú bez najmenších problémov a sú zdravé.

Daniela

Reč kopýt

Na obrázku vidíte zmenu v kvalite rohoviny po užívaní balanceru po dobu troch mesiacov.  Od korunky rastie tmavšia pevnejšia rohovina. Približne tri cm pod korunkou vidieť prelom a starú rohovinu, ktorá nemá taký silný pigment.   

Kopytá mojej kobylke rástli veľmi pomaly. Po pridávaní balanceru do žrádla si zmenu všimol hlavne kováč, ktorý bol spokojný, že jej konečne rastú kopytá a má z čoho brať. 

Denisa

Stále pozorujem zmeny na mojom koníkovi a všetko smeruje k lepšiemu. Môj kôň má krásnu hodvábnu lesklú srsť a silnejší pigment. Ale hlavná zmena, ktorú vidím a porovnávam s tým, ako to bolo a ako to je, že balancery zvyšujú celkovú IMUNITU koňa. Myslím si, že je to tá najpodstatnejšia vec, ktorú chceme ako dobrí majitelia dosiahnuť. 

Nataša