Siete na seno 

Umožňujú vám kŕmiť kone 24 hodín denne. So sieťou na seno sa môže kôň kedykoľvek rozhodnúť, kedy sa bude "pásť" na sene. 

Kôň sa môže "pásť"

Sieť na seno s menšími okami limituje koľko sena kôň naraz schmatne do papule. Je to podobné paseniu sa na lúke. Kone sú zaneprázdnené hľadaním najlepšieho síce malého sústa. To je presne to, čo potrebujú. Dokonca to má priaznivý vplyv na obrus predných zubov, ktorý pri kŕmení sena voľným spôsobom "zaostáva". 

Odoo • Text and Image

Ušetrite! 

Odoo • Image and Text

Poznáte to. Pošľapané, počúrané a inak znehodnotené seno. A kone s hladným výrazom čakajú na novú dávku. Od prírody sú zvyknuté, že je žrádla všade dostatok a keď zrovna nie je, tak si ho idú nájsť o pár km ďalej. V našich podmienkach nemajú kde hľadať. A ich neúcta k zdroju potravy sa prejaví aj tým, že často aj polovica kŕmeného sena sa neskŕmi ale znehodnotí. Používaním sietí znehodnotené seno znížite takmer na nulu. Už žiadne zadupané seno v blate!

Znižuje stres 

Kŕmenie zo siete zamestná koňovi nielen hubu ale aj hlavu. Jeho zmysly sú viac zamestnané a pri výbere svojho sústa musí "makať". Čo nie je nevyhnutne zlé. Tento paradox sa nazýva contrafreeloading a dočítate sa o ňom napr. TU. Je ťažké tomu uveriť, ale kŕmenie zo sietí má blahodárny vplyv na psychiku jednotlivých koní a tým pádom vplýva aj na celkovú pohodu v stáde. 

A pokiaľ si môžete dovliť, aby mal kôň prístup k senu nonstop, to je na konskú dušu priam balzam. 

 

Odoo • Text and Image

Zníženie hmotnosti 

Odoo • Image and Text

Sieťka s malými okami 3x3cm, slowfeeder, znižuje aj množstvo prijatého sena. Ale nnie na úkor času stráveného kŕmením sa! To býva častý zádrhel pri snahe schudnúť koňa. Kôň je viac hodín hladný než nasýtený a to môže viesť k rozličným zdravotný i psychickým problémom.

Aj keď bude kôň stále žrať, tak nebude ďalej priberať. Ak ale potrebujete, aby schudol, odporúčam poradiť sa s odborníkom. 

kvalita a veľkosť 

Naše siete sú vyrobené zo silného polypropylénu hrubého 4mm. Nie je to také ľahké tento materiál zničiť. My máme doma siete, ktoré sú v prevádzke už ôsmy rok a majú len pár dier. Dieru nie je problém zaplátať a sieť funguje ďalej. A keď ich operieme či očistíme vysokotlakovou čističkou, vyzerajú ako nové. Sú UV odolné.

Sú však kone, ktoré používajú sieť spôsobom, ktorý zanecháva diery Je dôležité sieť kontrolvoať a každú dieru hneď zaplátať, aby sa nezväčšovala. Na blogu sa dočítae viac o tom, ako koňa so sieťou zoznámiť a zabrániť vzniku dier.

siete máme buď na veľké balíky okrúhle balíky alebo voľné seno. 

Odoo • Text and Image

podkuté kone 

Odoo • Image and Text

If your horse or one horse in your herd has shoes, you want to pay extra attention when feeding using haynets. Make sure you do not just put the net on the ground. You want to hang it so, that he cannot get stuck with its shoe.

Big bale nets are best put into a feeding box as in this picture.

vyskúšajte siete v praxi 

Seno 24 hodín denne. 

Ecofeeder sieť je pre kone, ktoré nepotrebujú chudnúť. 

Seno 24 hodín denne bez kila navyše.

Slowfeeder sieť je pre kone, ktoré tlstnú zo vzduchu a potrebujú zhodiť či udržať si váhu.