Obhajoba pšeničných otrúb

preložený článok

Pšeničné otruby sa posunuli z miesta naojbľúbenejšieho krmiva na miesto najviac kritizované.  Tvrdenie, že otruby sú niečím zlým je neodôvodnené. V skutočnosti majú otruby niektoré veľmi žiadúce vlastnosti. 

bran mash

Vysoký obsah fosforu v otrubách sa často spomína ako nedostatok, ale v skutočnosti je to práve veľké plus pri zostavovaní nejednej kŕmnej dávky. Lucerka, ďatelina a mnoho tráv má pomer vápnika a fosforu vyšší než  je ideálne, či dokonca má zjavné nedostatky fosforu. Keďže fosfor je tým najmenej chutným doplnkovým minerálom, mať po ruke skutočne dobré krmivo ako zdroj fosforu je veľkým plusom. Pšeničné otruby obsahujú okolo 9g fosforu na kilo. Pokiaľ si nie ste istý, či váš kôň potrebuje fosfor, vyrovnajte si kŕmenie otrúb rovnakým množstvom lucerky. 

Keď sa už bavíme o mineráloch, tak otruby sú skvelým zdrojom horčíka, medi a zinku v porovnaní so senom či inými obilninami. 

Otruby obsahujú menej vlákniny než seno ale zároveň nižšie percento ťažko stráviteľnej vlákniny než sená. Fytáty v otrubách môžu blokovať vstrebávanie vápnika. Avšak pri množstvách, aké sa bežne kŕmia, to neprináša nijaké nebezpečie. Ale pre istotu môžete množstvo otrúb vyrovnať s rovnakým množstvom lucerky - vášmu koňovi to určite nebude vadiť. 

Veľmi dobrá chuť a obsah kalórií robia z otrúb veľmi hodnoté doplnkové krmivo pre kŕmne dávky starých koní, predovšetkým ak majú kone problém so zubami. Zmes pozostávajúca z 50:50 otrúb a lucerky alebo 25:75 otrúb a repných rezkov má takmer rovnaký obsah energie ako čistý ovos, ale len 1/4 až 1/2 obsah škrobu. Obľúbená aróma a chuť otrúb z nich robia skvelým nosičom na zamiešanie doplnkov. 

V mnohých ohľadoch sú otruby skvelým príkladom vedľajšieho produktu s vysokou nutričnou hodnotou. Veľká časť nutričnej hodnoty pšenice je koncentrovaná práve v otrubách.  Na doplnenie k vyššie zhrnutému, obsahujú v priemere 17% dusíkatých látok (hrubý proteín) a sú skvelým zdrojom metionínu a B vitamínov. Tiež sú skvelým zdrojom antioxidantov naviazaných na vlákninu, ktoré sa uvoľňujú počas fermentácie v  kolóne a slepom čreve, čím sa podieľajú na ochrane pred chorobami v týchto častiach tráviacej sústavy. 

Otruby sú možno staromódne, a ako všetky krmivá, musia byť súčasťou vyváženej kŕmnej dávky, ale keď sa používajú s rozumom, môžu byť hodnotým doplnkom v kŕmnej dávke. 

Autor článku: Eleanor Kellon, zdroj: https://uckeleequine.wordpress.com/2016/02/15/in-defense-of-wheat-bran/